Jump to content
Join the POSCON Public Discord Server! ×

Beklentileriniz - Tavsiyeleriniz

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle takip etmeyen veya İngilizce bilmeyen arkadaşlar için bilgi olarak, POSCONdaki çalışmalar hızla devam ediyor ve Haziran 2018 de beta sürümü olarak biz kullanıcılara açılması planlanıyor. Server protokolü hazırlanmış ve test uçuşları gerçekleştirilmiş. Bu süreçte bizde Türkiye divisionu olarak bizden talep edilen bilgi ve içerikleri POSCON tarafına temin ediyoruz. Ekip olarak 10 yılı aşkın uçuş simulasyonu deneyimimiz ve hem IVAO'daki hemde VATSIM'deki uçuş ortamını ve sosyal ortamı gördüğümüz için iki tarafında artılarını eksilerini ölçüp POSCON da olmasını ve olmamasını istediğimiz şeyleri tartışıyoruz. Bu başlığı açmamdaki amaç bu tartışmayı hep birlikte yapmak, kısacası POSCON dan ve POSCON Türkiye divisionundan beklentilerinizi ve isteklerinizi bu başlık altına yazabilirseniz sevinirim :)

• Like 3

Selam Burak.

Çok iyi düşünmüşsün. Aslında bu konuyu Haziran'da yayınlanacak betadan sonra daha iyi konuşup tartışabiliriz. Ama işleyiş ile ilgili olarak umarım Ivao ve Vatsimden farklı olur ve kötü niyetli insanların başa geçip burada hobisini yapmaya çalışan insanlara zehir etmezler. Bize düşen, Poscon yönetimi ile iyi çalışıp bu temelleri iyi atmak.

• Like 2

Selam Burak ,

POSCON çatısı altında hobimizi yaparken burada geçireceğimiz zamanın kaliteli geçmesini sağlamak siz kurucu olacak ekibin özverili çalışmasına bağlı. Ama bu kaliteli zamanı nasıl geçiririz diyorsan birkaç tavsiyem olacak.

1-Bu hobiyi yaparken ekip işi olduğunu bilmemiz lazım bu ekip işi derken, IVAO daki gibi ''körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde olmamalı'' STAFF dahi olsa sınavlar titizlikle ve hakkaniyetle yapılmalı eğer sınav olacaksa.

2 -Eğitim faaliyetlerini  yalnızca Virtual Airlines  eline bırakılmamalı sizlerde bir şekilde dahil olmalısınız.

3-Türkiye Disivion'da anlayış ve dialog kanallarının tam anlamı ile açık olması gerekir.

4-Bu hobiye yeni başlayan arkadaşlara karşı anlayış hakim olmalı diğer networklerde olmayan birşey bu . Bu benim VA'ın adamı bunu koruyayım, bunu şu  rütbelere getireyim Staff yapayım dememelisiniz hak edenin gelmesi gereken yerlere gelmesi lazım. Örneğin bir TR division staff'nın sınavını siz yapmamalısınız veya gerçek hayatta aynı iş yerinde çalışıyorsunuz diye o kişiyi staff yapmamalısınız bunu örnekleri çok diğer networklerde.

5-Planlamalarınızı iyi yapmalısınız ki TR division hava sahasında ATC olsun ve aktif olsunlar ki uçuşlarımız güzel geçsin.

Aklıma geldikçe yazmaya çalışacağım.

Saygılarımla. 

• Thanks 2

6 hours ago, yasemin09 said:

VAlar için ortak flight tracker programı güzel olabilir.

Merhaba,

Ortak noktamiz Poscon oldugu icin buna pek gerek oldugunu sanmiyorum. Yani Poscon uzerinde yapilan ucuslarin tamami gozukecegi icin VAlarin kendi sectikleri alt yapi ve tracker ile devam etmeleri daha uygun olacaktir. Zaten Poscon catisi altinda ve divizyonlarda birliktelik olacak. Yine de diger arkadaslar da bu konu hakkinda fikir verirlerse belki daha degisik bir sey yapabiliriz. Saygilar.

• 2 months later...
Guest burakyavas

hayırlısı olsun bu proje beni çok umutlandırdı emeği geçen herkesin ellerine sağlık her alanda ben ve arkadaşlarım da destek vermek için can atıyoruz

Guest burakyavas

hoşbulduk teşekkürler, hazirandaki betayı iple çekiyoruz umarız ertelenme yaşanmaz. şuanlık herhangi bi dosya veya argüman görmediğim için çok daha fazla meraklanıyorum ve nelerde yardımcı olabiliriz düşünmekteyim

Mümkün olduğunca kişinin foruma ve divisiona kayıt olmasını sağlayarak POSCON ve POSCON Türkiye divisionuna direkt olarak yardımcı olabilirsiniz. Beta release tarihinden önce kayıt olanlar beta versiyonuna erişim hakkı elde edecekler bildiğim kadarıyla. Facebook sayfamızdanda takip edebilirsiniz heyecan verici bir gelişme olduğunda direkt olarak oradan paylaşıyoruz :) En az bende sizin kadar heyecanlıyım.

• Like 1

• 2 months later...
21 minutes ago, Klavier439 said:

Uzun yıllar vatsim türkiye divizyonunda yönetim kadrosundayım. Şuan aktif olarak Atc Eğitim Direktörlüğü görevinde yer almaktayım ve Instructor rütbesi sahibiyim. Buradaki oluşumun kurulmasında tecrübelerimle destek olmak isterim

Ekibimizde sizide görmekten mutluluk duyarız hocam.

• Like 1

1 hour ago, CPTSELCUK said:

Bende vatsim türkiye divizyonunda pilot eğitmeni olarak görev yaptım. Aranızda bulunmak ve yeni arkadaşlarımıza eğitim vermek için sizlere yardımcı olabilirim.

En yakın zamanda bir division toplantısı ayarlamayı planlıyoruz facebook ve forumdan duyuruda bulunacağız. Sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız hocam.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and Guidelines.