Jump to content
Join the POSCON Public Discord Server! ×

Gelecekte bizi neler bekliyor ? (What we offer translation)


Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, POSCON Haziran 2018'de BETA Versiyon olarak biz Havacılık tutkunlarının kullanımına açılması planlanan bir online havacılık simülasyonu platformudur. Vadettiği iddialı özellikleri ile IVAO ve VATSIM gibi eski serverlardan çok daha farklı, kaliteli hizmet sunacak gibi gözüküyor. Şimdiden üye olarak sizde Haziran 2018'de BETA Sürüme erişim hakkı elde edebilirsiniz. Türkiye Division ailesi olarak bizi heyecanlandıran özelliklerden bir kaçını sizinle paylaşmak istiyoruz.
 

Üyelik

POSCON’a üyelik tamamen ücretsiz olacak. Eski simulasyon networklerinin hepsinden daha fazla özellik ve daha fazla servis sunacağız. POSCON üyesi olarak deneyiminiz şimdiye kadar uçuş simülasyon hobisinde yaşadığınız her şeyden daha üstün olacaktır.

Sunucu Protokolü

FSD sunucu yazılımı Marty Bochane tarafından 1990'ların sonunda geliştirilen bir üründür. Eski ağların birçoğu hala bu yazılımın değiştirilmiş bir sürümünü kullanıyor! POSCON'un sunucu yazılımı, modern tasarım teknikleri kullanılarak sıfırdan geliştirilen bir çözümdür. Bu gelişme sayesinde, Olumlu Kontrol konusundaki deneyiminizin beklentilerinizi aşacağından emin olabilirsiniz.

Ses Kodlaması

POSCON, kalite ve gerçekçilik sağlamak için mevcut en modern ses codec bileşenini kullanıyor olacak. Ayrıca, çeşitli filtrelerle VHF, UHF ve HF mesafe öykünmelerini sunacağız.

MTL

POSCON'un MTL kütüphanesi, pilot clientimizin bağlı kullanıcılar için doğru uçak modelini ve ekranı ekranda gösterebilmesini sağlayacak kapsamlı bir veritabanı olacak. Kütüphane, kullanıcı çevrimiçi gezindiğinde bulut sunucularımızdan dinamik olarak indirilecek. Yerel disk alanından tasarruf etmek için yalnızca ihtiyaç duyulan bu modeller indirilir, görüntülenir ve silinir.

Ağ Platformu Yazılımı

-Kullanıcının tüm bilgilerini yükler ve POSCON ağına bağlanır.
- Tüm kullanıcıların çevrimiçi olarak tek bir standart deneyim paylaşmasını sağlar
-İstendiği takdirde simulatorden istenmeyen eklentileri geçici olarak kaldırabilir(şiddetli rüzgar gibi).
-Scenerylerden sorumlu personelimizin yardımıyla önemli havalimanlarının pist ve taksi yollarını her zaman güncel tutacağız.
-Güncel sektör dosyaları kullanıcıya otomatik aktarılacak.
-Tüm kullanıcıların chartları ve lokal bilgileri görebileceği bir ağ olacak. (Divisionlar bu ağa LOA ve kompleks prosedürleri açıklayan belgeler yükleyebilecek)
-Entegre pilot programı.
-3. Taraf geliştirici entegrasyonu.
- Tüm üyelere özel olarak veya bir topluluk olarak sohbet etme imkanı sunan ağ çapında iletişim sistemi (TeamSpeak’e Alternatif)

Yönetilebilir Robot Trafik (Dronlar)

Bir dakikalığına ölü trafik bölgeleri olmayan bir ağ düşünün. Pilotlar için, bu asla sıkıcı olmayan bir uçuş demektir. ATC için bu, sabah 9'da oturum açıp meşgul bir sektörde çalışabileceğiniz anlamına gelir. Algoritmalarımız, gerçek dünya havayolu uçuş programlarına dayalı trafik oluşturacak ve canlı ağa enjekte edecektir. ATC’ler bu hedefleri izleme seçeneğine sahiptir ve AI dronları ATC frekansına gelerek sesle kontrol edilebilir hale gelecektir. Sektördeki gerçek trafik arttıkça, izlenmeyen AI trafiği denetleyiciler için yönetilebilir bir trafik seviyesine izin vermek için çevrimdışı bırakmaya başlayacaktır.

Üye Sıralama Sistemi

Simülasyonu daha gerçekçi yapmanın tek yolunun, tüm üyelerin bir puan sistemi üzerinden sıralandığı bir oyuna dönüştürmek olduğuna inanıyoruz. Tıpkı modern oyunlar gibi, uçuş simülasyon hobisini bir rekabete dönüştürmeyi planlıyoruz. En iyi pilot kimdi? En iyi ATC kimdi? En aktif kim kimdi? Sıralama sistemimiz çok kapsamlı olacak ve kullanıcı puanlarını belirlemek için çeşitli değişkenlerden veri çekecektir.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Teşvik Eğitim Programları

POSCON eğitim programları, yeni bir konsept etrafında tasarlanarak , simülasyon topluluğu için tasarlanacak. Standartlaştırma. Trafik kontrolleri için eğitimler otomasyon ve canlı eğitim olacak şekilde aralarında kabul edilebilir bir denge kurularak evden hobi yapmaya elverişli hale getirilecektir. Pilotlar için eğitim programlarına, kullanıcıların en çok ilgilendiği uçak ve operasyon tipine göre, hat uçuşu olarak odaklanılacaktır. Pilot eğitimine gerek duyulmamaktadır. Bunun yerine, kullanıcı sıralamasında eksiklikler görüldüğünde eğitime teşvik edileceklerdir.

Mobil Uygulama

POSCON'un mobil uygulaması, simülasyon topluluğunda için bir yenilik olacak. Kullanıcılar mobil uygulama ile şunları yapabilecekler:  online ATC sınırlarına yaklaşırken otomatik iletim bildirimlerini alabilir, ileti gönderip alabilir, ağa bağlanıp bağlantıyı kesebilir ve hatta uçuşlarını ghost moduna getirerek çevrimiçi kalabilirler ancak online network operasyonlarına müdahil olamazlar. Bu özellikler, kullanıcıların bilgisayar başından kalkarak, similatör kontrollerini bırakarak uzaklaşmalarına olanak sağlayacaktır. Ekrana ve kontrollere bağlı olmadan yaşamsal ihtiyaçlarımızı ve hobimizi aynı anda yapabileceğiz.

FAA Ortaklığı

ABD Federal Havacılık İdaresi'nin sunucularıyla doğrudan bağlantılı olan tek ağ POSCON. Uçuş planlaması, eğitim ve drone olarak nitelendiilen robot trafik üretimi dahil olmak üzere her şey bu hizmetleri kullanılarak planlanmaktadır.

Paylaşımlı Kokpit, Paylaşımlı Radar

Paylaşımlı kokpit, eski ağlarda uçarken zor olabiliyordu ve bir radar (sector)  alanını birden fazla kişiyle paylaşmak bile şimdiye kadar mümkün değildi. POSCON, kullanıcıların kimlik doğrulama biçimlerini yeniden tasarlayarak “First Officer” veya ATC Handoff kontrol olarak hareket etmeyi son derece kolaylaştırıyor. Paylaşımlı kokpit ve paylaşımlı radar özelliğimiz, kullanıcıların ekip halinde yönetebileceği  bir çevre yaratmak için arkadaşlarıyla kolayca bağlantı kurmalarına olanak tanıyor. Paylaşımlı kokpit ve atc sektörleri, pilotların ve ATC'nin kalitesini artırmaya yardımcı olacaktır.

Pilot ve ATC Ağı Planlaması

Uçuş planlarken online sektörlerin olduğu yeri seçtiniz ve airborne olduğunuzda atc hizmeti kapandı. POSCON kullanıcıları bu duruma üzülmeyecekler. POSCON’un geniş pilot ve atc planlama servisleri sayesinde, tüm üyeler kendi otorumlarını planlayabilecekler. Slot planlama saatlerine uyum sağlayan, bu saatleri dolduran üyeler ekstra puan kazanacaklar ve online sürelerinin yüksek olmasına teşvik edilmiş olacaklar.

Otomatik (Supervisor) Gözetmen İşlevleri

Gecenin bir yarısı Pasifik'in üzerinden geçerken bilgisayar başından uzak kaldığınız için eski ağlardan atılmaktan bıktınızmı? Biz de öyleyiz, bu yüzden POSCON'da sunucu aracılığıyla çalışan  otomatik supervisor işlevleri oluşturuyoruz.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bu özellikleri ile süper bir platform olmaya aday. Tabii ki bu oluşumda en önemli unsurlardan biride  içindeki insanlar. Bu ekip süper, bir olduğumuzda yapamayacağımız, yıkamayacağımız ve üstesinden gelemiyeceğimiz iş yok ALLAH utandırmasın. Adam gibi adam olalım yeter bazıları gibi değil 

Edited by ottomans
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and Guidelines.